הקמת מרחב קרטון למשחק

חגיגה של קרטון המיועדת לילדים והורים. הפעילות תתחיל עם הסיפור "זה לא ארגז" מאת אנטואנט פורטיס, ותמשיך עם הקמה של משחקייה מקרטון למשחק חופשי בקרטונים. הפעילות תכלול הדרכה ובנייה עם ארגזי קרטון  ענקיים בשימוש חוזר.
(קיימות)

דמויות מחימר וחומרים מהטבע

שילוב מרתק של חימר עם עיניים זזות ומגוון עצום של חומרים מהטבע. בסדנה ייחודית זו יוכלו המשתתפים להכין דמויות מפתיעות ומשעשעות, בהנאה מרובה!
(ט"ו בשבט וקיימות, סדנת חומרים פתוחה)

דמויות מחומרים מהטבע

שיעור טבע של ממש בו נלמד על כל החומרים והאלמנטים מהטבע שישמשו ליצירה ונכין מגוון דמויות משעשעות ומפתיעות.
(ט"ו בשבט וקיימות, סדנת חומרים פתוחה)

קולאז' עם חומרים מהטבע

סדנת  ייחודית עם מגוון עצום של חומרים מהטבע הנאספים במיוחד. היצירה משלבת העשרה בתכנים על החומרים והאלמנטים השונים שישמשו להכנת קולאז' מרהיב בחופש יצירה. הסדנה יוצרת חיבור נפלא לטבע שלנו ומתאימה לכל ימות השנה!
(ט"ו בשבט וקיימות, סדנת חומרים פתוחה)

הכנת סידורי פרחים

פעילות מרהיבה וחגיגית בה יכינו המשתתפים סידור פרחים יפיפה ומרשים, בקלות ובהנאה מרובה. ביצירה נעבוד עם אלמנטים, פרחים וצמחים הלקוחים הישר מחנויות פרחים.
(חגים וארועים)

יצירת דמויות יחודיות עם קרטון

בסדנה ייחודית זו נכיר את החומר המדהים קרטון, וניצור איתו בדרכים מעניינות ומפתיעות. נוכל ליצור דמויות וחיות שונות, כאלה שנוכל גם להמשיך לשחק איתן אחר כך.
(קיימות, סדנת חומרים פתוחה)

יצירה עם שאריות קרטון

חגיגה של קרטון עם הסיפור "זה לא ארגז" מאת אנטואנט פורטיס, ויצירה עם שאריות קרטון שנאספו במיוחד ממפעלי קרטון.
(קיימות, סדנת חומרים פתוחה)

יצירה עם ארגזי קרטון

הסבר על הקרטון כחומר והשימוש הנהוג בארגזי קרטון, השראה על יצירה ומשחק עם ארגזי קרטון. יצירת מבנים מארגזי קרטון בשימוש חוזר עבור שימוש חדש.
(קיימות)

מובייל מעלי שלכת

הכנת מובייל יפיפה עם עלי שלכת שעברו למינציה בשילוב עם חרוזים צבעונים. מגוון עלים בצורות שונות יעמדו לרשות המשתתפים, על גבי העלים ניתן להוסיף עיטורים עם טושים מיוחדים. ובסופו של דבר יתקבל קישוט ייחודי שניתן לתלות בבית.
(ט"ו בשבט וקיימות)

פורטרט קולאז'

סדנה  להכנת פורטרט  בטכניקת קולאז'. בסדנה יכינו המשתתפים קולאז' של עצמם או של דמות אחרת, בהדבקה של מגוון עצום של חומרים כגון שאריות של משחקים, פקקים, כפתורים, גזרי נייר ועוד.
(קיימות, סדנת חומרים פתוחה)

אוצרות מן הים

סדנה פיסולית עם חומר נפלא הנקרא "פיסולי" בשילוב אוצרות מן הים: צדפים, קונכיות ועוד. בפעילות נלמד על הצדפות והקונכיות ועל אוצרות נוספים שיש בחוף הים.

דף צביעה ענק לצביעה חופשית 

דף צביעה ענק ומרהיב באורך של כ-10 מטרים, המכיל איורים המיועדים לצביעה חופשית. דף הצביעה מעוצבים לפי נושאים שונים כגון חגי ישראל, עונות השנה, חגיגת יום הולדת ועוד ועוד. ניתן להזמין בהתאמה אישית עם הכותרת שלכם. פעילות ייחודית ומהנה המתאימה לכל אירוע וחגיגה!

ברכת הבית עם וואשיטייפ

בסדנה מקסימה זו נעבוד עם וואשיטייפ בשלל צבעים ועם פטרנים מרהיבים, על גבי פלטה של MDF. נוסיף ברכה מתאימה ותוספת של מדבקות ונצור ברכה לתלות בבית.
(יום המשפחה)

ברכת הבית על עץ

על פלטת עץ אורן טבעי יצרו המשתתפים ברכת הבית ייחודית באמצעות מדבקות מעוצבות ויפיפיות. את הברכה ניתן יהיה לתלות על הקיר.
(יום המשפחה)

עיצוב כלי חרס לעציץ

ציור על כלי חרס יפיפיה ואיכותי, באמצעות שבלונות וטושים מיוחדים. ניתן לשלב שתילה של שתיל בתוך הכלי.
(ט"ו בשבט וקיימות)

עיצוב כלי מתכת לעציץ

קישוט כלי מתכת מקסים באמצעות וואשיטייפ מעוצב (סרט דביק צבעוני). בקלות רבה מעצבים את הכלי והופכים אותו לכלי צבעוני ומיוחד.
(ט"ו בשבט וקיימות)

מתלה למפתחות

יצירה שימושית להכנת מתלה מקושט למפתחות. המשתתפים יעבדו על גבי המתלה מעץ ויוכלו לקשט אותו בקישוטים מיוחדים ואף להוסיף כיתוב ע"י אותיות מעץ.
(יום המשפחה)

שלט ברכה מפואר

על גבי לוח עץ מהודר יכתבו המשתתפים את ברכתם עם אותיות של עץ ויוכלו לקשט עם קישוטים מקסימים של פרחים, פרפרים, אבני חן ועוד.
(יום המשפחה)

מסגרת מעוצבת

סדנה להכנת מסגרת מעוצבת עם וואשיטייפ (סרט דביק צבעוני). לאחר קישוט המסגרת ניתן לשלב בתוכה ברכה ליום המשפחה.
(יום המשפחה)

שלט לכניסה לבית

סדנה נפלאה להכנת שלט מרהיב לבית. השלט יהיה עשוי ממשטח עץ ייעודי ועליו יודבקו אותיות עץ וקישוטים נוספים מקסימים.
(יום המשפחה)

מסגרת עם חומרים מהטבע 

שיעור טבע של ממש הכולל העשרה בתכנים על חומרים ואלמנטים שונים מהטבע. לאחר מכן הכנת מסגרת ייחודית המקושטת ממגוון החומרים מהטבע שנאספו במיוחד. הסדנה מתאימה גם  ליום המשפחה.
(ט"ו בשבט, קיימות יום המשפחה, סדנת חומרים פתוחה)

יצירה חופשית עם חומרים מעץ

סדנת יצירה ייחודית ומפתיעה עם מגוון עצום של חומרי עץ שונים. שפע החומרים ביצירה חופשית מעניק לילדים מקום לחופש יצירה ולהתנסות.
(סדנת חומרים פתוחה)

הכנת שבשבת

הכנת שבשבת צבעונית ומקסימה שתוכל לקשט את הגינה ותהיה עמידה. השבשבת תהיה עשויה מחומרים חזקים ותשמר לאורך זמן. ניתן לקשט אותה בצבעים ובמדבקות ולראות כיצד היא מסתובבת עם הרוח.

מניפה מעוצבת

בסדנה זו כל משתתף זוכה לעצב את המניפה האישית שלו עם צבעים מתאימים ושבלונות מיוחדות.

הכנת ארנק ממגזינים

הכנת ארנק ייחודי ומקורי בטכניקה של קולאז' או שתי וערב ממגזינים ישנים. הארנק יצופה בניילון ובסופו של דבר יהיה עמיד ושימושי בהחלט. הסדנה מתאימה מאוד לנושא של קיימות.
(קיימות)

הכנת מעמד לטושים/עפרונות

יצירה עם גלילי נייר טואלט של הכנת מעמד לטושים/עפרונות בעזרת מגזינים ישנים. ובנוסף יצירה של קופסת מתנה קטנה וחמודה מגליל נייר טואלט אותו ניתן לקשט עם דפי מגזינים וסרט סאטן. הסדנאות מתאימות מאוד לנושא של קיימות.
(קיימות)

יצירה בנושא ציפורים

סדנת יצירה חגיגית הכוללת שלוש יצירות שונות:
הכנת מגדיר ציפורים אישי,
הכנת מובייל ציפורים באוריגמי,
הכנת ציפור מתעופפת למשחק ולקישוט
(ט"ו בשבט וקיימות)

יצירה עם בדים, כפתורים ועוד

שיעור קסום וחווייתי עם מגוון עצום של חומרים מעולם הבדים. היצירה מתבצעת באופן חופשי בסדנת חומרים פתוחה בה כל אחד יכין קולאז' בדים משלו. מתאים כפעילות יצירה ליום המשפחה.
(ט"ו בשבט וקיימות, יום המשפחה, סדנת חומרים פתוחה)

הכנת לוכד חלומות

בסדנה זו תוכלו להכין לוכד חלומות שימושי ויפה שישמש אותכם ויסייע להירדם בקלות בלילה ולהתעורר לבוקר נפלא. לוכד החלומות גם יקשט את החדר ויוסיף לאווירה.

הכנת עפיפונים

בסדנה זו המשתתפים יקבלו עפיפונים איכותיים אשר יוכלו לקשט אותם ולצייר עליהם, ולאחר מכן אותם ציורים יתעופפו למעלה בשמיים! 

עיצוב חולצות

בסדנת יצירה זו תוכלו לעצב את החולצה שלכם! עם טושים מיוחדים ושבלונות נהדרות, תציירו על החולצה הלבנה ותהפכו אותה למיוחדת במינה.

כלי נגינה מקרטון וגלילי נייר טואלט

בסדנה זו תוכלו להכין כלי נגינה מקרטון ומגלילי נייר טואלט בקלות רבה. נכין טם-טם ייחודי ומקל גשם/רעשן צבעוניים ומהנים.
(קיימות)

עיצוב תיק אלבד

תיקי אלבד לבנים איכותיים עליהם יוכלו המשתתפים לעבוד, לצייר ולצבוע עם צבעים מתאימים, באופן חופשי ובאמצעות שבלונות ייחודיות. התוצאה הינה תיק שימושי בעיצוב אישי וייחודי.

לוח מודעות מעוצב

מעצבים לוח מודעות ענק בטכניקה מיוחדת של צביעה, שהופכת כל יצירה למעניינת, מרהיבה ושימושית מאוד.

משחק דמויות על קוביות עץ

קוביות עץ גדולות ואיכותיות אשר יודבקו עליהם דמויות שיש לצבוע, יהפכו למשחק של דמויות מתחלפות. סדנה מקורית עם תוצר ייחודי ונפלא.

עיצוב מוצרי עץ

סדנה מיוחדת עם מגוון מוצרי עץ. כל משתתף יוכל לבחור מוצר אותו יעצב ע"י צביעה עם צבעים מתאימים והוספת קישוטים מרהיבים. התוצאה תהיה מרהיבה.

פיסול עם נייר כסף

יצירה מרתקת ומפתיעה עם נייר כסף, איתו יוכלו המשתתפים לחקור ולגלות דברים חדשים. הם יוכלו לצייר עם נייר הכסף, להכין דמויות, פסלים ועוד.

סדנה להכנת בבושקות  

בבושקה היא בובה מעץ המכילה בתוכה בובות נוספות קטנות יותר. בסדנה זו תוכלו לעצב את הבבושקה המיוחדת שלכם בכל דרך שתרצו.

סדנת חומרים לפי נושא

סדנת יצירה עם מגוון חומרים שונים ותכנים מתאימים, בהתאם לנושא מסויים ובהתאמה אישית. כגון: חומרי פלסטיק מול מתכת ביצירה משותפת. ​ניתן להכין יצירה אישית או יצירה אחת משותפת גדולה.
(סדנת חומרים פתוחה)

יצירה עם נייר מעוצב

ניתן ליצור בכל נושא שתחשבו עליו, עם נייר מעוצב שקשור לנושא. מגוון יצירות כגון – הכנת קופסאות, קיפולי נייר, כרטיסי ברכה ועוד המון. הנושאים בתמונות הנ"ל הם מוסיקה ושחמט.

עיצוב מוצרים עם וואשיטייפ

חגיגה של יצירה לעיצוב מוצרים עם וואשיטייפ. המשתתפים יוכלו לעצב מספר מוצרים שונים עם וואשיטייפ במגוון צבעים ופטרנים ובקלות יהפכו את המוצרים למעניינים ומפתיעים.

פסטיבל ספרדי – פיקאסו

בואו להרגיש את אם הקסם של ספרד בשילוב של שתי סדנאות יצירה: הכנת קסטנייטות מעוצבות וציור כמו של פיקאסו.

קישוט אופניים

סדנה מגניבה לקישוט אופניים עם מגוון של חומרים צבעוניים. בסדנה יוכלו המשתתפים להכין מספר קישוטים כגון: פרנזים לידיות, קישוטים לגלגלים, קישוטים עם סרטי דבק צבעוניים ועוד.
(קיימות)

תחתית לסיר/שתייה חמה

יצירה שימושית מרהיבה ביופייה להכנת תחתית לסיר חם או לכוס שתייה חמה. נעבוד עם משטח MDF מתאים ואותו נצפה עם אבני פסיפס צבעונים ומרהיבות, עשויות מאבן או מזכוכית.

הכנת עששיות קסומות

העששית עשויה מנייר בריסטול, וחלקיה יוצאים בקלות מן הבריסטול ומתחברים יחדיו ללא מספריים או דבק. את העששית ניתן לקשט עם צבעים ומדבקות. וכמובן לשים בה פנס קטן שיאיר מתוכה אור קסום.
(חנוכה , חגים, ארועים)

הכנת קישוטים לסוכה

בסדנה זו נעבוד עם ניירות יפיפיים, ובטכניקה של קיפולים פשוטים נכין קישוטים מרהיבים לסוכה. ניתן יהיה להכין קישוטים שונים כגון משרשראות פשוטות, מניפות וקישוטים מעט יותר מורכבים. היצירה תשלב קיפולי נייר וגזירות לא מורכבות עם ניירות צבעוניים וזוהרים.
(סוכות, חגים)

הכנת שנות טובות לראש השנה

פעילות חגיגית של הכנת שנות טובות בה המשתתפים יכינו שנות טובות מעוצבות בטכניקה ייחודית ועם שפע של חומרים שיעמדו לרשותם. ניתן לשלב הפרחת בלונים עליהם יכתבו המשתתפים את ברכותיהם לשנה הבאה.
(ראש השנה, חגים)

הכנת תמונה מסרטי סאטן

הכנת תמונה יפיפה ואלגנטית שתוכלו לתלות על הקיר עם סיום היצירה. המשתתפים יעבדו בטכניקה ייחודית, עם סרטי סאטן ו/או וואשיטייפ מרהיב. והתוצאה תהיה פשוט מושלמת!

קישוט מסיכות מרהיבות

מסיכות צבעוניות וזוהרות אותן אותן המשתתפים יעטרו עם מדבקות אבנים, נצנצים ונוצות. התוצאה שמתקבלת היא מרהיבה ומרשימה מאוד.
(פורים, חגים)

הכנת חנוכיה מאבני פסיפס

על גבי משטח מתאים יצרו המשתתפים פסיפס ייחודי משלהם שיהפוך להיות חנוכיה שימושית יפיפה. כמה מרגש להדליק נרות בחנוכה כה יפה מעשי ידינו.
(חנוכה, חגים)

הכנת תאטרון צלליות

בפעילות ילמדו הילדים מהו תאטרון הצלליות? מי המציא אותו? ועוד דברים מרתקים בנושא, לאחר מכן כל משתתף יכין תאטרון צלליות אישי עם מגוון צלליות שונות.
(חנוכה, חגים)

עששיות מבקבוקים בשימוש חוזר

בסדנה נכין עששית מדליקה מבקבוק פלסטיק בשימוש חוזר. נעבוד עם בקבוק פלסטיק גדול עליו נוכל לצייר עם טושים מיוחדים ונקשט אותו עם מדבקות יפיפיות. לבסוף נוסיף ידיות מיוחדת ובפנים פנס מתאים.
(חנוכה , חגים, ארועים)

הכנת רעשן שקוף

מכינים רעשן שקוף ובתוכו חרוזים צבעוניים אותו אשר ירשרשו עם כל תנועה. את הרעשן מקשטים עם טושים ומדבקות זוהרות.
(פורים, חגים)

הכנת רעשן מעץ

רעשנים מקסימים מעץ הקיימים בכמה דוגמאות אותם הילדים יצבעו ויקשטו במדבקות.
(פורים, חגים)

הכנת רעשן מחומרים בשימוש חוזר

כל אחד יצור את הרעשן המיוחד שלו. כל החומרים בסדנה זו הם חומרים בשימוש חוזר – בקבוקי אקטימל, נייר גרוס, שאריות בדים ועוד. את הרעשן ניתן להפוך לדמות משעשעת ומצחיקה.
(פורים, חגים)

הכנת כתרים ושרביטים

בפעילות היצירה הילדים יכינו שרביט וכתר מקושטים עם מגוון חומרים צבעוניים ומנצנצים.
(פורים, חגים)

הכנת כובע ליצן

בקלות ובהנאה יכינו המשתתפים כובע ליצן צבעוני וייחודי, מנייר בריסטול בצבעים זוהרים או ממשטחי סול צבעוניים.
(פורים, חגים)

הכנת תחפושות

סדנה ייחודית של הכנת תחפושות, מסיכות ואביזרים, מבדים וחומרים איכותיים. הפעילות מתאימה לכל המשפחה או עבור ילדים מגיל 6 ומעלה.
(פורים, חגים)

משחק ליצן מתגלגל

בקלות ובהנאה יכינו המשתתפים בסדנה זו ליצן חמוד שמתגלגל, עשוי מנייר בריסטול עבה. הכנה של משחק מהנה וכיפי.
(פורים, חגים)

יוצרים דמויות מבלונים

בעזרת טושים ומדבקות מיוחדים, ניצור מבלונים צבעוניים דמויות מצחיקות, שנוכל לשחק איתן.
(פורים, חגים)

הכנת שרביט ישראלי

בסדנה זו יכינו המשתתפים שרביט ישראלי בצורת לב או כוכב בגוונים של תכלת, כחול וכסף. יצירה עם חומרים מקסימים של סול עם נצנצים, וואשטייפ והתוצאה קסומה ומיוחדת.
(יום העצמאות, חגים)

הכנת דגל ישראל חדש

מעצבים מחדש את דגל ישראל – כל משתתף מקבל דגל משלו מבד לבן איכותי אותו יוכל לעצב, לצייר ולכתוב עליו, והכל בגוונים של כחול.
(יום העצמאות, חגים)

יצירה עם נייר מצה

סדנת יצירה ייחודית לכבוד חג הפסח בה תוכלו להכין מגוון יצירות עם נייר מצה. קיפולי נייר, מעמד לעפרונות, כרטיסי ברכה, קופסאות ועוד ועוד.
(פסח, חגים)

פעילות לחורף – חגיגה עם מטריה

מי המציא את המטריה? מאיזה חומרים מיצרים אותה? למה היא כל כך קסומה? והיכן באומנות אנו פוגשים אותה? על כל אלה יסופר בפעילות ולאחר מכן יכינו המשתתפים מחברת מקושטת במטריות ומיצג עם מטריות מיניאטוריות משלהם.

סדנת חומרים לשבועות

סדנת חומרים שכולה קשורה לחג השבועות, שיבולים, מכסי גבינות ועוד, דרכה המשתתפים ישמעו על מנהגי החג ולאחר מכן יצרו עם החומרים קולאז' ייחודי. הסדנה תכלול חומרים מהטבע וחומרים בשימוש חוזר.
(שבועות , חגים, קיימות, סדנת חומרי פתוחה)

קישוט שיבולים

הפעילות תתחיל עם מצגת על חג השבועות, הקציר, החיטה, ועוד ולאחר מכן יכינו המשתתפים קישוט מרשים מצמחים יבשים – שיבולים וצמח העדעד לכבוד חג השבועות.
(שבועות , חגים)

סלסילה מקושטת מסול לשבועות

לכבוד חג השבועות נכין סלסילה צבעונית ומעוצבת ונקשט אותה עם מגוון עשיר של חומרים. נעבוד עם סול צבעוני וקישוטים יפיפיים של פרחים, פרפרים, סרטי סאטן ועוד.
(שבועות , חגים)

סלסילה מנייר לשבועות

סלסילה קטנה ומתוקה העשויה מנייר בריסטול. על גבי נייר הבריסטול מודפסים איורים של החג אותם המשתתפים יצבעו ויקשטו.
(שבועות , חגים)

קולאז' לבן

סדנת חומרים פתוחה שמציעה אך ורק חומרים לבנים מהם יכינו המשתתפים קולאז' לבן. וכמובן שיזכו המשתתפים ללמוד על החומרים איתם יצרו: קלקר, חלוקי נחל לבנים, אבני פסיפס מזכוכית לבנה, כותנה ועוד.
(קיימות, סדנת חומרי פתוחה, שבועות, חגים)

יצירה לתשעה באב

סדנת יצירה ייחודית ומרגשת מאוד בה כל משתתף יוכל להכין תמונה יפיפיה, מרשימה ומכבדת המציינת את תשעה באב. תמונה שניתן לתלות בבית.
(תשעה באב, חגים)

סדנת יצירה בהתאמה אישית

סדנת יצירה המותאמת לבקשות ולצרכים שלכם, בהתאם לאופי האירוע והמשתתפים.

תפריט